Sequele

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Sequele

Postprzez lis » So gru 04, 2004 3:17 pm

Temat "Mulan 2" skłonił mnie do zadania takiego pytania: czy możecie podać mi tytuł jakiegoś sequelu, który uznajecie za dobry i godny poprzednika? Mam na myśli oczywiście filmy Disney'a.
Ja za w miarę dobry uznaję "An Extremely Goofy Movie" - szczególnie jego pierwsza połowa mi się podobała, dalej było już gorzej, ale ogólnie film jest niezły.
Jeśliby uznać dotychczasowe filmy Pixara również za filmy Walt Disney Pictures, to jako przykład dobrego disneyowskiego sequela wskazałbym "Toy Story 2" - fabuła jest w miarę oryginalna, poza tym zabawniejsza, a na dodatek technicznie film ten jest bardziej zaawansowany.

A jakie są wasze typy?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Jakijajah » So gru 04, 2004 4:17 pm

"Bernard i Bianka w Krainie Kangurow", cale lata tego nie widzialem, ale to jedyny "ofcicjalny" sequel z tzw. listy. Reszta robiona przez studio telewizyjne to kicha. Szkoda gadac.

Jesli juz musialbym ktorys pochwalic to moze Wielki Powrot. Tylko za to, ze odwazyli sie pokazac wojne. Scena z galeonem Haka mijajacym niemieckie samoloty byla naprawde niezla.

Ale dalej i tak bylo wedlug schematu: Dziecko bohaterow z pierwszej czesci jest zbuntowane, albo w jkais sposob nie pasuje. Przezywa przygode i robi sie grzeczne. Koniec.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez esio » So gru 04, 2004 8:13 pm

też myślę że "toy story 2"
esio

Postprzez lis » So gru 04, 2004 9:11 pm

Prawda, zupełnie zapomniałem o Bernardzie i Biance. Też tego nie widziałem od dawna, pamiętam tylko, że mi się podobało (jak wszystko spod znaku Disneya w owym czasie) [Tyle jest w ogóle filmów, których dawno nie widziałem, bądź nie widziałem w ogóle. Chyba muszę zacząć nadrabiać zaległości].

P.S. Co myślicie o crossoverze Bernard i Bianka/Bazyl z Baker Street? ;-)
lis
administrator

Postprzez Maciek! » N gru 05, 2004 2:26 pm

No Piotruś Pan 2 był rarzonco lepszy pod względem animacji ale treśćiowo pierwszy mi się bardziej podobał.

Toy Story 2 osobiście mi się bardziej podobał od pierwszego.

Mch... Czy "Tygrys i Przyjaciele" liczy się jako Sequel pierwszego Kubusia Puchatka?
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » N gru 05, 2004 2:31 pm

P.S. Co myślicie o crossoverze Bernard i Bianka/Bazyl z Baker Street? ;-)

Bohaterowie nawet do siebie pasują ale czy mi się wydaje czy aby Bazyli i Bernardi i Bianka nie dzieją się w dwóch różnych czasach?

A właście czy dobrze pamiętam ale czy szykują jakiś Sequel Bazylego?
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez wrobel » Wt gru 07, 2004 3:33 pm

Prosiaczek i Przyjaciele to liczy się jako sequel Tygrysa? Jeśli tak to naprawdę udany film :)
wrobel

Postprzez Quacky » N sty 16, 2005 2:57 pm

Mam nadzieje, że nie zabrzmi głupio, ale co to jest sequel? :?
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez Maciek! » Pn sty 17, 2005 6:30 pm

Kontynuacja.

Np. "Maulan 2" to Sequel "Mulan", "Mała Syrenka 2" to Sequel "Małej Syrenki", "Król Lew 2" to sequel "Króla Lwa".... Oczywiście Sequel nie zawsze musi mieć "2" w tytule.

No chyba jasno się wyraziłem :wink:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Quacky » Pn sty 17, 2005 6:44 pm

Maciek! napisał(a):Kontynuacja.

Np. "Maulan 2" to Sequel "Mulan", "Mała Syrenka 2" to Sequel "Małej Syrenki", "Król Lew 2" to sequel "Króla Lwa".... Oczywiście Sequel nie zawsze musi mieć "2" w tytule.

No chyba jasno się wyraziłem :wink:

Dzięki, teraz się orientuję :D
Quacky

Postprzez lis » Śr sty 19, 2005 3:48 pm

Sequele, których możemy się spodziewać w najbliższym czasie, to:
- "Tarzan II" (to nie do końca kontynuacja, bo akcja opowiada o młodości Tarzana)
- "Lilo i Stich 2" (nie mylić ze "Stich - Misja")
- "Nowe Szaty Kronka" (kontynuacja "Nowych Szat Króla", jakby ktoś miał wątpliwości)

Nie zamierzam oglądać żadnego z nich.
lis
administrator

Postprzez Maciek! » Śr sty 19, 2005 3:53 pm

O ile pierwszy Lilo i Stich był w porządku "Stich - Misja" był beznadziejny. Ani trochę śmieszny a animacja... Ble!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis » Śr sty 19, 2005 4:01 pm

Maciek napisał(a):Bohaterowie nawet do siebie pasują ale czy mi się wydaje czy aby Bazyli i Bernardi i Bianka nie dzieją się w dwóch różnych czasach?

A czy dla Disney'a to jakiś problem?
W projekcie pod tytułem "The Search for Mickey Mouse", o którym już nie wiem, czy ujrzy światło dzienne, Minnie wynajmuje Bazyla, aby ten pomógł odnaleźć jej porwanego Mikiego. Oprócz tego, że postacie "żyją" w różnych czasach, są także różnego wzrostu. "Ale to przecież nieważne..."

Maciek napisał(a):O ile pierwszy Lilo i Stich był w porządku "Stich - Misja" był beznadziejny. Ani trochę śmieszny a animacja... Ble!

Nie widzę powodu, aby oglądać te sequele. Po co się denerwować (w najlepszym wypadku)?
lis
administrator

Postprzez Maciek! » Cz sty 20, 2005 3:44 pm

Mnie tam odstrasza (gdy dowiedziałem się oczym jest) Sequel "Dzwonnika z Notherdam". Zły czarodziej kradnie dzwon z katedry... Litości!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Quacky » So sty 22, 2005 10:07 am

Maciek! napisał(a):Mnie tam odstrasza (gdy dowiedziałem się oczym jest) Sequel "Dzwonnika z Notherdam". Zły czarodziej kradnie dzwon z katedry... Litości!

Chyba brak inspiracji. Ogólnie mi się nie podobał ani Dzwonnik z Notherdam... :?
Quacky

Następna strona

Powrót do Filmy