Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Postprzez Gladstone » Pt lip 22, 2011 8:20 am

WojtekB. napisał(a):Czy zamiast wydawania równolegle dwóch serii, których zawartość jest identyczna (mowa oczywiście o MG i Mamucie), można by połączyć te dwa tytuły w jeden?

Prawdopodobnie chodzi o to, że obecnie każdy tom jest w sprzedaży ok. 3 miesiące, gdyby zostawiono jedna serię, każdy tom byłby w sprzedaży 1,5 miesiąca; im dłużej w sprzedaży tym (teoretycznie) więcej powinno się go sprzedać.

Czy w momencie gdy redakcja postanowi wydać jakiś wczesny Jumbo-temabog, taki który miał 450 stron a nie 512 jak obecnie, czy można dołożyć do niego jakichś historyjek (niekoniecznie tematycznych) żeby liczył te 512 stron? Czy moglibysmy przedstawić propozycje na zapełnienie tych ok. 60 stron?

Pamiętając o ryzyku powtórek, można umieścić tam takie perełki jak np. Donald i potrawka z salami - wydane niedawno w Danii (17 stron) i Niemczech (49 stron), Topolino e Bip-Bip alle sorgenti mongole oraz trochę za długie ale niesamowite Topolino e la dimensione Delta.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Pt lip 22, 2011 9:04 am

Gladstone napisał(a):Donald i potrawka z salami - wydane niedawno w Danii (17 stron)

Na wydanie w 17 stronach nie ma szans, ponieważ to się ukazało w formacie dużo większym niż A4.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gladstone » Pt lip 22, 2011 9:27 am

Z wydaniem duńskim chodziło mi bardziej o to, że skoro komiks ten został tak niedawno wydany (nieważne w jakim formacie) to małe jest ryzyko reprintu w przyszłych Jumbo-temabogach.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Gęgul » Pt lip 22, 2011 9:36 pm

Prawdopodobnie chodzi o to, że obecnie każdy tom jest w sprzedaży ok. 3 miesiące, gdyby zostawiono jedna serię, każdy tom byłby w sprzedaży 1,5 miesiąca; im dłużej w sprzedaży tym (teoretycznie) więcej powinno się go sprzedać.

Przecież zawsze można zostawić w kioskach tom na 3 miesiące, mógłby się ukazywać nawet codziennie, a w sprzedaży może być do końca świata*!

*- no oczywiście wiadomo, że długo nie pociągnie. Jeżeli tak by było, w kioskach moglibyśmy dostać nawet Donalda i Spółkę! :)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez diego » Cz sie 18, 2011 10:40 am

OK, pytanie od czapy, ale...

1. Czy cokolwiek wiadomo o wydaniu serii "Q-GALAXY" w Polsce?

Jakby co, to pyanie pozostawiam Scarpomaniakowi i jego USP ^^
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez Goguś » Cz sie 18, 2011 5:12 pm

Co to za wydanie? - "Q-GALAXY"
Goguś

Postprzez diego » Cz sie 18, 2011 7:00 pm

No, ale uprzedzam cię, że sam się prosiłeś... OK, a więc byłem we Francji! Było super, w szczególności w Disneylandzie... No, ale zaraz po przyjeździe zajrzałem do jakiegokolwiek kiosku, a tam - Super Piscou Geant. Tak więc chwyciłem kilka, bez przeglądania, z ładnymi okladkami itp. Trafiłem na http://coa.inducks.org/issue.php?c=fr%2FSPG+160. Komiks od razy mnie zauroczył, pomimo, że Francuskiego niezbyt rozumiem. Ładna kreska, kolorowanie, pomysł itepe. Prawdopodobnie seria jest jeszcze nie zinducksowana, albo pod innym tytułem, ale wątpię... No, dobra, teraz przez ciebie mam trzy pytania (choć w sumie to napiszę jedno, z czego dwa już pisałem). Tak więc, moje jedno główne pytanie i zarazem cel życia:

1. Czy cokolwiek wiadomo o wydaniu serii Q-GALAXY, Q-BLOG lub kontynuacji Wizards of Mickey w Polsce?

Cel w życiu niełatwo będzie osiągnąć zaprawdę... Dołączyłbym też Ultraherosów i jakieś fantasy, ale już nie przeciągam struny... Skoro tego nie ma w Inducksie, to sprawa jest poważna! O_o
diego

Postprzez Pahan » Pt wrz 09, 2011 12:29 pm

Ostatnie odpowiedzi były 2 miesiące temu, więc można by wysłać następną porcję. Jeżeli macie jeszcze coś do dodania, to piszcie. Wysyłam dziś wieczorem.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » Pt wrz 09, 2011 1:49 pm

1. Kiedy się ukaże MegaGiga "Piątka bez sternika" oraz jakie tomy MegaGiga/Mamuta planuje pan na ten rok, a także kiedy się one ukażą?
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez diego » Pt wrz 09, 2011 2:16 pm

Niom... Wreszcie wycziłem, że pan redaktor redaktoruje też FiF'a, tak więc chcę się spytać:

1. Czy redakcja ma jakikolwiek wpływ na zawartość/ prezent z Fineasz i Ferb Magazynu?
2. Czy do jakiegoś numeru Fineasz i Ferb Magazynu mógłaby być dołączona płytka ze ścieżką muzyczną?
3. Czy można wysyłac prace do redakcji? Czy będzie możliwość opublikowania ich w Fineasz i Ferb Magazynie?
4. Czy nie dałoby się zmienić Fineasz i Ferb Magazynu na miesięcznik?
5. Czy możnaby co jakiś czas wydawać zbiorczych wydań komiksów z Fineasz i Ferb Magazynu?
6. Jakie są wyniki sprzedaży Fineasz i Ferb Magazynu? Czy to seria "z przyszłością"?

Jeśli nie wyślecie tych pytań, rozumiem- głupie, naiwne itd... Ale gdyby jednak, to byłbym wniebowziety ^^ Po prostu fan, co się fani o fańskich sprawach :roll:
diego

Postprzez Gęgul » So wrz 10, 2011 2:24 pm

Czy w przypadku kolejnych opóźnień w datach wydań komiksowych mógłby Pan podać właściwe terminy za pomocą tych korespondencji lub na stronie kaczordonald.pl?
Kiedy ukaże się następny Mamut? Na stronie www jest 30 grudnia, a na tomiku 17 listopada.
Ostatnio napisał Pan, że MegaGiga może stać się kwartalnikiem. Czy ostatecznie wiadomo już, że faktycznie tak się stanie?
Gęgul

Postprzez Pahan » So wrz 10, 2011 2:28 pm

Gęgul napisał(a):Czy w przypadku kolejnych opóźnień w datach wydań komiksowych mógłby Pan podać właściwe terminy za pomocą tych korespondencji lub na stronie kaczordonald.pl?
Kiedy ukaże się następny Mamut? Na stronie www jest 30 grudnia, a na tomiku 17 listopada.
Ostatnio napisał Pan, że MegaGiga może stać się kwartalnikiem. Czy ostatecznie wiadomo już, że faktycznie tak się stanie?

Ktoś tu się spóźnił. :roll: Ale doślę (w ramach wyjątku).
Obrazek
Pahan

Postprzez Gęgul » So wrz 10, 2011 2:46 pm

Sorka, ale nie doczytałem twojego postu, a wczoraj nie miałem internetu, dobiero dzisiaj łaskawie włączyli po 14.
Gęgul

Postprzez Pahan » Pt wrz 16, 2011 4:33 pm

Odpowiedzi:

1. Czy w przypadku, gdy MGG stanie się kwartalnikiem będzie możliwe ułożenia harmonogramu wydawania MegaGiga i Mamuta tak, by wychodziły one co 1,5 miesiąca (tzn. np. 1 stycznia Mamut, 15 lutego MegaGiga, 1 kwietnia Mamut itd.)?
Tak jest, pracujemy nad tym.

2. Ostatnio w MegaGiga ukazał się pierwszy komiks z Indianą Goofsem "Grabieżcy zaginionej piramidy", gdzie na pierwszej stronie była wzmianka, iż to jest pierwszy komiks z Indianą. Czy w przypadku, gdy nastąpi wydanie jakiegoś komiksu z debiutem ważnej postaci, będzie możliwe wydrukowanie napisu w stylu "Pierwszy komiks z..."? Ułatwi to czytanie mniej wtajemniczonym czytelnikom.
Jest to możliwe.

3. W ostatniej partii odpowiedzi wspomniał Pan, że najprawdopodobniej zostanie zaprzestane wydawanie Mammutbogów w Mamucie. Czy tom 12, którego składem miały być różne historyjki będzie takowym, czy jednak zostanie zawarty w nim skład jednego z tomów Thema Pocketów?
W związku ze zmianami, o których wspominałem wcześniej, na razie nie będziemy publikowali Mammutbogów w Mamucie.

4. Pytanie z czystej ciekawości - czy redakcja posiada u siebie w biurze czy też gdzie indziej najstarsze tomy takich pism jak "Komiks Gigant" (w szególności chodzi mi o serię 10 tomików wydanych w latach 1992-1994) czy "Donald i spółka"?
Tak, choć nie jestem pewien czy wszystkie.

5. Czy zamiast wydawania równolegle dwóch serii, których zawartość jest identyczna (mowa oczywiście o MG i Mamucie), można by połączyć te dwa tytuły w jeden?
[jeżeli nie, to czy dobrze się domyślamy: "Prawdopodobnie chodzi o to, że obecnie każdy tom jest w sprzedaży ok. 3 miesiące, gdyby zostawiono jedna serię, każdy tom byłby w sprzedaży 1,5 miesiąca; im dłużej w sprzedaży tym (teoretycznie) więcej powinno się go sprzedać."]?
Domysły są ze wszech miar słuszne.

6. Czy w momencie gdy redakcja postanowi wydać jakiś wczesny Jumbo-temabog, taki który miał 450 stron a nie 512 jak obecnie, czy można dołożyć do niego jakichś historyjek (niekoniecznie tematycznych) żeby liczył te 512 stron? Czy moglibyśmy przedstawić propozycje na zapełnienie tych ok. 60 stron?
Oczywiście, z tym że miało to bardzo realną szansę realizacji jakiś czas temu, natomiast teraz trzeba by czekać na jakiś numer niekoprodukcyjny, co prawdopodobnie szybko nie nastąpi.

7. Czy cokolwiek wiadomo o wydaniu serii Q-Galaxy, Q-Blog lub kontynuacji Wizards of Mickey w Polsce?
Cieszę się, że wreszcie ktoś zapytał o WoM ;)

(Niestety, odpowiedź jest wciąż taka sama – jeżeli tylko będzie realna szansa, na pewno z niej skorzystamy.)

8. Kiedy się ukaże MegaGiga "Piątka bez sternika" oraz jakie tomy MegaGiga/Mamuta planuje pan na ten rok, a także kiedy się one ukażą?

MG Piątka bez sternika: 30.09
MG Duchy i potwory: 21.12
Mamut Ci wstrętni Bracia Be: 30.12

9. Czy w przypadku kolejnych opóźnień w datach wydań komiksowych mógłby Pan podać właściwe terminy za pomocą tych korespondencji lub na stronie kaczordonald.pl?
Tak. Miejmy nadzieję, że takich zmian planów w ciągu roku będzie jak najmniej.

10. Kiedy ukaże się następny Mamut? Na stronie www jest 30 grudnia, a na tomiku 17 listopada.
30.12 – kiedy poprzedni tomik był drukowany, nie wiedzieliśmy jeszcze o zmianach.

11. Ostatnio napisał Pan, że MegaGiga może stać się kwartalnikiem. Czy ostatecznie wiadomo już, że faktycznie tak się stanie?
Tak, od 2012.

-------------------------------------------

Pytania o "Fineasza i Ferba":

1. Czy redakcja ma jakikolwiek wpływ na zawartość/ prezent z Fineasz i Ferb Magazynu?
Tak.

2. Czy do jakiegoś numeru Fineasz i Ferb Magazynu mógłaby być dołączona płytka ze ścieżką muzyczną?
Raczej nie, ponieważ płyta jest sprzedawana jako oddzielny produkt przez inną firmę.
Choć być może za jakiś czas będzie to możliwe.

3. Czy można wysyłac prace do redakcji? Czy będzie możliwość opublikowania ich w Fineasz i Ferb Magazynie?
Jak najbardziej! Adres to fineasziferb@egmont.pl. Z tym że bardzo proszę o cierpliwość – pracy i listów jest naprawdę dużo, nie da się odpowiedzieć na wszystkie.

4. Czy nie dałoby się zmienić Fineasz i Ferb Magazynu na miesięcznik?
To zależy od kilku czynników. Ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, jest na to szansa już od początku 2012 r.

5. Czy możnaby co jakiś czas wydawać zbiorczych wydań komiksów z Fineasz i Ferb Magazynu?
Mam mieszane uczucia odnośnie powtórek.
Moim zdaniem lepszy byłby zbiór komiksów świeżych – ale to już zależy od dostępności nowych materiałów.

6. Jakie są wyniki sprzedaży Fineasz i Ferb Magazynu? Czy to seria "z przyszłością"?
Na razie wyniki są zadawalające, a w każdym razie lepsze niż tomików kaczogrodzkich.
Co mnie bardzo martwi, bo te ostatnie mają duszę, można w nich znaleźć mnóstwo naprawdę ciekawych historii, zaś postaci żyją już własnym życiem. Natomiast F&F musi jeszcze wypracować swoja pozycję – na razie popularność marki jest ściśle uzależniona od serialu. Szkoda, że Disney od dłuższego czasu nie wspiera postaci standardowych (pomijam wynalazki typu „Klub Przyjaciół Myszki Miki”) – musimy radzić sobie sami.

Pozdrawiam,
Artur Skura
Obrazek
Pahan

Postprzez Scarpomaniak » Pt wrz 16, 2011 4:53 pm

Pahan napisał(a):MG Piątka bez sternika: 30.09
MG Duchy i potwory: 21.12
Mamut Ci wstrętni Bracia Be: 30.12

Centrum Komiksów Disneya było szybsze z informacją o tym, że MegaGiga ukaże się dopiero 30 września, informacja o tym pojawiła się już dwa dni temu.

Jedynym błędem jaki pojawił się na mojej stronie to to, że MegaGiga dałem na 30 grudnia, a Mamuta na listopad.

Ogólnie w odpowiedziach było mało konkretów.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy