Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Postprzez Angus McKwacz » N kwi 03, 2011 7:15 am

Podoba mi się koncepcja Scarpomaniaka. Bez sensu żeby wydali tom KzK z komiksami wydanymi w Polsce w przeciągu kilku ostatnich lat.
Angus McKwacz

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 03, 2011 9:00 am

Oczywiście moja koncepcja jest do przedyskutowania, ponieważ 124 strony w ostatnim tomie to trochę za mało, ale także co zrobić z okładkami.
Wg mnie okładkami powinny być okładka jednego z dłuższych komiksów w tomie, czyli:
Don Rosa 3 - Return To Xanadu lub The Universal Solvent
Don Rosa 4 - Attack Of The Hideous Space Monsters
Don Rosa 5 - Quest For Kalevala lub The Three Caballeros Ride Again
Don Rosa 6 - A Letter From Home lub The Magnificent Seven (Minus Four) Caballeros!
(okładki do składu podanego wyżej)
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gladstone » N kwi 03, 2011 10:55 am

Kwalutek napisał(a):Kiedyś pisał pan, że zobaczy czy jest szansa na wydawanie w ramach KzK Carl Barks saemlede verk. Czy wiadomo już czy jest to możliwe?

Gdyby było możliwe, pan Skura pewnie by nas o tym poinformował. Poza tym niech lepiej nie myśli, że dostaliśmy palec (KzK) a już chcemy całą rękę.

Co do ilości stron: pytanie ile będą liczyły kolejne tomy wyklucza pytanie o to czy moga liczyć 180, 190 czy 1984 strony. Wydaje mi się, że 160 stron to dobry kompromis między jakością wydania a ilością stron. Pierwsze dwa tomy musiały byc grubsze ze względu na ŻICZSMK.

Scarpomaniak napisał(a):
Jestem na nie!
Należy zmienić pytania na:
2. Jeżeli tomy Hall of Fame muszą być "obcinane" żeby dopasować się do grubości KzK to czy na odstrzał mogłyby iść w pierwszej kolejności komiksy które były w Polsce w ciągu ostatnich 5 lat, a potem dopiero artykuły.
(Gladstone, ja wolę mieć więcej komiksów po Polsku, tak jak chyba każdy z forum!)

A może w ciągu ostatnich 3 lat, albo 6, lub 7,5 albo 15 lat? Nie ma sensu reprintować chyba, że są to jakieś wybitne komiksy. Zdaję sobie sprawę, że redakcja nie zostawi wszystkich artykułów, ale są one istotą HoF. Tekst może "uświadamiać " czytelników i wnosi wiele nowego, komiks może być zawsze wydany w KD. Jest Mamut, MegaGiga, Gigant Poleca - masa komiksów, ale w przypadku KzK liczy się jakość materiału a nie ilość komiksów. Wydane już u nas komiksy zawsze można znaleźć np. na Allegro, a tekst z HoF zostanie wydany albo w KzK albo nigdy. Można przeredagować moje pytanie: Czy redakcja przy wycinaniu materiału mogłaby zwracać uwagę na "jakość" a nie na to czy jest to komiks czy artykuł? Czyli wycinamy najpierw słabe teksty i reprinty.

Scarpomaniak napisał(a):3. Pisał Pan że planowane jest wydanie KzK 6 - HoF 10 Don Rosa 3, ale większość komiksów była wydana niedawno w KD, czy można z niego zostawić komiksy niewydane nigdy w Polsce oraz takie niewydane w latach 2006-2010 i połączyć z tomem Don Rosa 6 oraz Don Rosa 7, można też coś takiego zrobić z następnymi tomami, wyszły by oto takie hybrydy.
KOM (KzK) 6: - Don Rosa 3
z tomu Don Rosa 3:
The Duck Who Fell To Earth
Return To Xanadu
Incident At McDuck Tower
w sumie: 52 strony
z tomu Don Rosa 4 i 5:
nic, ponieważ zawierają same komiksy wydane niedawno w KD (i KzK)
z tomu Don Rosa 6:
The Duck Who Never Was
The Treasury Of Croesus
The Universal Solvent
Im Falle einer Falle
w sumie: 65 strony
z tomu Don Rosa 7:
The Once And Future Duck
The Treasure Of The Ten Avatars
w sumie: 169 stron komiksów + kilka artykułów
KOM (KzK) - Don Rosa 4
z tomu Don Rosa 7:
The Last Lord Of Eldorado
Attack Of The Hideous Space Monsters
A Little Something Special
w sumie: 59 stron
z tomu Don Rosa 8:
W.H.A.D.A.L.O.T.T.A.J.A.R.G.O.N.
The Black Knight
The Dutchman's Secret
Escape From Forbidden Valley
w sumie: 147 stron + kilka artykułów
KOM (KzK) - Don Rosa 5
z tomu Don Rosa 8:
Quest For Kalevala
z tomu Don Rosa 9:
The Coin
Attaaaaaack!
The Three Caballeros Ride Again
The Beagle Boys Vs. The Money Bin
The Crown Of The Crusader Kings
Forget It!
w sumie: 143 strony + artykuły
KOM (KzK) - Don Rosa 6
z tomu Don Rosa 9:
Gyro's First Invention
z tomu Don Rosa 10:
Trash Or Treasure
A Letter From Home
The Black Knight Glorps Again
The Magnificent Seven (Minus Four) Caballeros!
w sumie: 124 strony + artykuły
Jest to tylko propozycja, które komiksy koniecznie miały się w KzK znaleźć.

Zostawmy redakcji układanie składów tomów, skupmy się na ogólnych sugestiach. Każdy układał by inaczej, ja np. zrezygnowałbym z reprintów, inny włączyłby koniecznie reprinty sprzed 2 lat bo ich nie ma w kolekcji itp. - nie wyręczajmy redakcji a zróbmy wreszcie głosowanie na to jakie tomy chcielibyśmy mieć wydane.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 03, 2011 11:07 am

Ja zacząłem się mieszać, bo ty też zacząłeś mieszać. Zostawmy to w sprawach redakcji, najlepszą opcją było się mieszanie forum tylko do kolejności numerów i (opcjonalnie) do okładek.
Co do ilości strony to, żeby się nie kłócić to proponuje wysłać Pahanowi tylko te pytanie do pana Skury (np. dzisiaj), jak uzyskamy odpowiedź na to pytanie, to wtedy możemy dyskutować o dalszych tomach. Będzie one brzmiało tak:

Czy następne tomy będą miały ok. 160 stron, czy ok. 180-190 stron?

A teraz pytanie do was - użytkowników

Czy chcecie by następny tom KzK miał 160 stron, czy 180 stron (na 20 dodatkowych stronach znajdą się reprinty dwóch ten-pagerów)?
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Magus » N kwi 03, 2011 3:58 pm

Jak dla mnie KzK powinno być niezależnym pismem, i -o ile komiksy będą dobre- mogą pojawiać się w nim te, które były wydane w KD czy w jakimkolwiek innym piśmie nawet tydzień temu. Nie za bardzo to rozumiem, co z tego że zostały wydane niedawno w KD? Czy to jakaś różnica rok, czy 7 lat? Szkoda żeby tak świetna seria straciła na swej jakości.
To tylko moje zdanie.
Bo co się stanie, gdy komiks zostanie odświeżony? Czy przez to ma spaść jego sprzedaż? :roll:
Magus

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 03, 2011 4:40 pm

Ja też by wolałem, żeby w KzK ukazały się wszystkie komiksy Rosa, ale niestety niewielu się ze mną zgodzi, bariera 5 lat jest ustalona tak, ponieważ zwykle komiksy wydane po tylu latach, są wydawane w innych kolorowaniach. Ja też chciałbym żeby KD nie wpływał na KzK, ale niestety większość osób z tego forum kupuje oba te pisma (tak jak ja) i nie chce reprintów. Ale ja chce, ja bym mógł mieć 20 rożnych wydań jednego komiksu Rosy, ponieważ dla mnie każde wydanie jest inne.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » N kwi 03, 2011 6:14 pm

Jeżeli wydanie "świeżego" komiksu w KzK jest konieczne (patrz: "Spryciarz z Panamy") nie mam nic przeciwko. Ale uważam, że jeżeli nie trzeba powtarzać komiksu sprzed roku czy też dwóch, warto zastąpić go tym dotąd niepublikowanym lub wydanym dawniej, jeżeli jest taka opcja.
Co do wydania tego samego komiksu w dwóch dniach - według mnie jako taką winę za to ponosi KD, gdyż pan Rutke ma duży wpływ na to, co zostanie wydane, a ten tom KzK był odpowiednikiem HoFa.

Na szczęście byl to tylko komiks 10-stronnicowy, gorzej by było z jakimś gigantem (nie o tym Gigancie).
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez diego » Pn kwi 04, 2011 11:57 am

OK, a ja tym czasem zadam pytanie:

1. Czy w tomach KzK byłoby możliwe umieszczanie podpisów twórców (tak jak to było w "Kaczogrodach" [HoF-ach]) na okładkach?
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez KamilSz96 » Pn kwi 04, 2011 3:27 pm

Jeśli już to myślę, że lepiej byłoby (w przypadku tomu 3) na trzeciej stronie, czyli pod tym hmm... szablonem?
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Kwalutek » Cz kwi 07, 2011 12:00 pm

Pytanie:
Czy to prawda, że Komiksy z Kaczogrodu będą dwumiesięcznikiem?
Kwalutek

Postprzez McCzit » So kwi 16, 2011 5:05 pm

Pytanie:
Czy to prawda, że Komiksy z Kaczogrodu będą dwumiesięcznikiem?

Owszem, prawda. Szczerze mówiąc to świetny pomysł :scrooge:
,,Itam! Przecież jadłem w zeszłym tygodniu! Regularne posiłki są dla mięczaków!''
McCzit

Postprzez Scarpomaniak » Śr kwi 20, 2011 7:01 pm

Kiedy można spodziewać się odpowiedzi?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Pahan » Cz kwi 21, 2011 11:09 am

Zapewne niebawem (może nawet w tym poście, więc proszę o nieodpisywanie). :)

EDIT:

Niestety, złe wiadomości. Nie będę wklejał pytań które poszły (razem z wynikami ankiety), bo pan Skura napisał tylko tyle:

Witam,

Niestety, otrzymaliśmy ostateczne wyniki sprzedaży pierwszego tomu i wstępne drugiego - są nieciekawe.
Najprawdopodobniej wiec, mimo naszych starań, numer trzeci będzie ostatnim w serii, przynajmniej na razie.
Gdyby coś się zmieniło, dam znać.

Pozdrawiam,
Artur Skura

----------------------------

Wygląda na to, że reaktywowany KzK podzieli los swojej pierwszej edycji.
:(
Pahan

Postprzez lis » So kwi 23, 2011 11:35 am

Wywołana smutną informacją od Red. Skury rozmowa nt. przyszłości KzK została przeniesiona do poświęconego serii tematu.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 29, 2011 4:25 pm

Może się trochę rozdrabniam, ale chyba nic nie szkodzi:
Napisał Pan, że od Giganta Mamuta 10 będą drukowane nazwiska tłumaczy przy komiksach, czy mógłby Pan napisać dane o tłumaczach w poprzednich tomach, jeżeli ma Pan takie informacje (szczególnie zależy mi na tym kto przetłumaczył komiks "Podwójny sekret Fantomena" z MegaGiga 31)?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy