Kalendarz wydań DisneyDVD w Polsce

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Kalendarz wydań DisneyDVD w Polsce

Postprzez lis22 » Wt sty 18, 2011 4:34 pm

A to ciekawostka - zapowiedź na filmwebie:

http://www.filmweb.pl/film/Lis+i+Pies-1 ... 9/editions

niestety,ma to być tytuł z " magicznej kolekcji ",czyli bida ...
zastanawia mnie też,po co do tej serii trafiają " Dumbo " i " Alicja w Krainie Czarów ",czyli filmy które swoją premierę miały niespełna rok temu? ...

http://www.cdprojekt.pl/releaseschedule

nie ma tu też zapowiedzi " Bambiego " a jest tylko " Bambi 2 " ... :?
lis22

GG: 0

Postprzez diego » Wt sty 18, 2011 5:10 pm

Chwila, chwila... To jest Bambi 2???!!! A Dumbo miał premierę rok temu???!!! Ktoś mi może wytłumaczyć, bo ja niekumaty jestem 8) A jeśli był ten Bambi 2, to jaką ma faułę???
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez lis22 » Wt sty 18, 2011 6:10 pm

" Bambi 2 " jest już od kilku lat a fabuła koncentruje się na okresie,który młody jelonek spędza ze swoim ojcem po śmierci matki z rąk człowieka/myśliwego.

" Dumbo " miał premierę rok temu na DVD i na Blu-Ray.
lis22

Postprzez haku32 » Wt sty 18, 2011 6:17 pm

"Dumbo" premierę na DVD miało już kilka lat temu. Na BD to i owszem w zeszłym roku.
haku32

Postprzez lis22 » Wt sty 18, 2011 7:30 pm

Tak ale wznowienie na obu platformach było rok temu.
lis22

Postprzez Inuki » Śr sty 19, 2011 10:50 am

Z forum CDP:

- Pierwszy "Bambi" ukaże się również 11 marca
- "Iniemamocni" na Blu-ray w kwietniu; niestety, znowu dostaniemy jedną płytę :-(
- "Gumisie" dopiero latem :-(

No i tak na marginesie, to czy tylko mnie się wydaje, czy "edycja specjalna" Bambi 2 ma mniej dodatków niż zwykła?
Inuki

Postprzez lis » Pn lut 07, 2011 2:37 pm

Ktoś widział reklamę nowej kolekcji DVD przed dzisiejszą wieczorynką? Ja złapałem tylko końcówkę, a i tak nie jestem pewien tego, co usłyszałem (brak odpowiedniej disneymaniackiej koncentracji):

O ile dobrze usłyszałem, nowa kioskowa kolekcja ma się składać z odcinków dwóch "kultowych dobranocek",czyli "Brygady RR" i "Kaczych Opowieści". Rzecz wyglądała na 6-tomową, ale mogę się mylić, bo zdążyłem jedynie rzucić okiem.
Pierwszy tom (RR) ma się ukazać CHYBA z czasopismem "Mamo to ja" i kosztować CHYBA 6,90 zł. Następne będą RACZEJ NA PEWNO droższe.

Można oczekiwać, że seriale trafią później do tradycyjnej dystrybucji sklepowej, ale strategia rynkowa prezentowana przez nowego dystrybutora jest dla mnie wciąż wielką niewiadomą.

EDIT: Wiadomo już znacznie więcej.

Kolekcja nosi tytuł "Disney Najlepsze dobranocki". Będzie to 10-tomowe wydawnictwo typu książka+DVD, z czego w pierwsze pięć zawierać będzie odcinki serialu "Brygada RR", zaś kolejne pięć - "Kaczych Opowieści". Łącznie w ramach kolekcji ukaże się 20 odcinków każdego serialu.
Okładka drugiego tomu wygląda tak:
Obrazek
Pierwszy tom będzie można nabyć już jutro za 6,99 zł. Następne będą się ukazywać co dwa tygodnie i kosztować 19,99 zł. Nie będzie możliwości prenumeraty.

Wiadomo już również, które odcinki "Brygady RR" ukażą się w ramach kolekcji:

Tom 1: "Kiedy myszy harcują", "Głuptak nie znaczy głuptas", "Dywanowy złodziej", "Podwodni piraci"
Tom 2: "Maltańska mysz", "Flash super pies", "Zamek Baskervillów", "Rodzicielskie serce"
Tom 3: "Pszczela afera", "Dzika bestia", "Skok w kosmos", "Dale wychodzi z siebie"
Tom 4: "Wysokie loty nielotów", "Podstęp dżina z lampy Alladyna", "Owocowa zagadka", "Praca z fizyki"
Tom 5: "Strachliwy duch", "Afera wielka jak słoń", "Krokodyl w operze", "Szczęście zależy od Ciebie"

I jeszcze, dla porządku, specyfikacja techniczna:
Dźwiek: Polski dubbing 2.0, angielski 2.0, czeski 2.0, hebrajski 2.0, turecki 2.0, rosyjski 2.0, arabski 2.0
Format: 4:3
Język: napisy: rosyjskie, ukraińskie

Szczerze mówiąc, nie wiem jak ocenić atrakcyjność tej kolekcji. 87 zł za 20 odcinków "Chipa i Dale'a" i 100 zł za tyle samo "Kaczych Opowieści" to nie jest jeszcze zła cena (choć wydania zachodnie są tańsze... w szczególności brytyjskie), no i fajnie będzie mieć je w oryginalnym wydaniu z polskim dubbingiem (niestety, w przypadku Kaczych Opowieści raczej z tym nowym), ale, co zaboli każdego kolekcjonera, otrzymamy tylko skrawek całości, bez większych szans na skompletowanie obu seriali w przyszłości. Do tego, jeśli wierzyć przytoczonej specyfikacji, na płycie zabraknie polskich i angielskich napisów.

Czy jednak... na bezrybiu i rak ryba?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Scarpomaniak » Pn lut 07, 2011 3:26 pm

Okładka "Chipa i Dale" jest wzorowana na okładkach czeskich:
Obrazek
Kupuje całą kolekcję! Szczególnie cieszą "Kacze Opowieści", ale "Brygada RR" nie jest zła!
A czy 1. tom będzie z jakąś gazetą, czy jako same wydanie?
Czy można prosić o źródło.

EDIT: Okładki numerów 3-5:
ObrazekObrazekObrazek
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis » Pn lut 07, 2011 3:47 pm

I okładka tomu pierwszego, do kompletu:
Obrazek
Wszelkie informacje pochodzą ze strony Kolporter.pl

Podejrzewam, iż przed dzisiejszą wieczorynką również zostanie wyemitowana wspomniana wcześniej reklama.

EDIT: W przypadku "Kaczych Opowieści" najprawdopodobniej zostaną wydane poniższe odcinki:
Tom 1: Send In The Clones, Sphinx For The Memories, Where No Duck Has Gone Before, Armstrong
Tom 2: Robot Robbers, Magica's Shadow War, Master Of The Djinni, Hotel Strangeduck
Tom 3: The Lost Crown Of Genghis Khan, Duckman Of Aquatraz, The Money Vanishes, Sir Gyro De Gearloose
Tom 4: Dinosaur Ducks, Hero For Hire, Superdoo!, Maid Of The Myth
Tom 5: Down And Out In Duckburg, Much Ado About Scrooge, Top Duck, The Pearl Of Wisdom
lis
administrator

Postprzez Szynka » Wt lut 08, 2011 7:23 pm

Orintuje się ktoś czy poza tą gazetką jest bądź bedzie możliwośc zakupu DVD z odcinkami Brygady RR?I czy wie ktoś czy dubbing jest normalny jak w wieczorynce czy zrobili jakiś nowy?

p.s zamierzam zakupic bezwzględu na cene,ponieważ z tą bajką wiążą się moje najlepsze wspomnienia z dzieciństwa.
Szynka

Imię: Szymon

Postprzez lis » Wt lut 08, 2011 8:50 pm

Pierwszy tom jest dostępny chyba wyłącznie z miesięcznikiem "Mamo to ja". Kolejne będą dostępne w sprzedaży samodzielnej. Możesz również zamówić całość na: http://www.kolekcjafilmowa.pl/dobranocki/

Dubbing jest ten sam co w TV.

Mam wrażenie, że, jakkolwiek serial daje się bez bólu oglądać, to jakość obrazu mogłaby być odrobinę lepsza, nawet wziąwszy pod uwagę, iż jest to produkcja telewizyjna sprzed dwóch dekad. Fajnie byłoby, gdyby ktoś, kto nagrywał serial z telewizji (z dobrego sygnału, np. kablówki cyfrowej) zrobił porównanie.
Angielska ścieżka dźwiękowa została natomiast ewidentnie sknocona - wszystkie dialogi (jak również śpiewający piosenkę czołówkową Mark Muller) wybrzmiewają tylko z lewego głośnika (muzyka i efekty dźwiękowe są ok).
Mimo powyższych mankamentów wydanie oceniam pozytywnie. :)
lis
administrator

Postprzez Szynka » Śr lut 09, 2011 7:24 am

Dziękuje,a co z możliwością zakupienia wszystkich odcinków "Brygady RR" na DVD?Jest bądź będzie taka możliwość w przyszłości?Wie ktoś coś na ten temat?Odkąd odcinki lecą na TVP (teraz znowu mają przerwę w nadawaniu :( ) to nagrywam sobie na video,jednak fajniej było by mieć wszystkie odcinki na DVD.Szkoda że niema w prenumeracie opcji że chce tylko pierwsze 5 tomów bo zależy mi głownie na RR,więc będe musiał szukać po kioskach.
Szynka

Imię: Szymon

Postprzez Scarpomaniak » Śr lut 09, 2011 8:57 am

Ja miałbym już I tom, ale... jestem chory, a moja siostra nie umiała wczoraj znaleźć tego w Empiku (choć mówiłem, że jest z gazetą "Mamo to ja"), co do prenumeraty, to ja zamawiam ją, ale od 2 numeru, ponieważ numer 1 kosztuje w prenumeracie 17 złoty.

EDIT: Już mam, a nawet napisałem recenzje:
Recenzja płyty 1. "Chip i Dale: Brygada RR"
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Inuki » Pn lut 21, 2011 1:19 pm

Od kilku dni piszą o tym niektóre fora a dzisiaj dostałem oficjalną odpowiedź o wydawnictwa Edipresse. Otóż "Kacze opowieści" z kolekcji Najlepsze dobranocki będą ze STARYM dubbingiem :D Poniżej obsada:

Zyzio - Ilona Kuśmierska
Hyzio - Joanna Wizmur
Dyzio - Miriam Aleksandrowicz
Sknerus McKwacz - Eugeniusz Robaczewski
Tasia - Ewa Złotowska

Miałem dylemat czy kupować ale teraz już wiem, że kupuję całość :mrgreen:
Inuki

Postprzez Scarpomaniak » Pn lut 21, 2011 3:11 pm

Zamówiłem już w poprzednim tygodniu prenumeratę, ale teraz się jeszcze bardziej cieszę z tej kolekcji. To oznacza, że dubbing na pewno nie zaginął (tak jak myślałem), bo był on przechowywany na pewno w jakimś studiu Disneya w Europie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray